Koks yra automobilių nuomos procesas

autonuomaAutomobiliai yra išsinuomojami įvairiems atvejams, tačiau dar nesinaudoję šiomis paslaugomis turėtų žinoti svarbiausią informaciją tiek apie galimybes, tiek ir apie patį nuomos procesą. Čia svarbu itin atidžiai atkreipti dėmesį į smulkiausias detales, jog sudarant nuomos sutartį būtų išvengiama galimų nesusipratimų dėl paprasčiausio neapdairumo. Auto nuoma yra dažnai naudojama paslauga mūsų visuomenėje, tačiau tai nereiškia, jog šių paslaugų pasirinkimas turi būti atmestinas.

Svarbiausia uždavinys – atrasti patikimą nuomotoją, kuris galėtų šias paslaugas suteikti jums palankiausiomis sąlygomis. Žinoma, paieška yra sudėtingas dalykas, nes neretai žmonės sugeba pataikyt net ir ant sukčių. Svarbiausia yra tai, jog ieškant automobilio nuomotojo, būtinai reikia ir apie jį pasidomėti plačiau. Trumpai tariant, jeigu radote nuomos paslaugų teikėją, tai nepatingėkite paieškoti atsiliepimų apie jį. Žmonės, anksčiau pasinaudoję pasirinkto nuomotojo paslaugomis, tikrai nevengs palikti jam atsiliepimą, jeigu paslaugos buvo suteiktos nekokybiškai. Paprasčiausiai, atsiliepimų lengviausiai rasite internete tiesiog suvedę į paieškos sistemas pasirinktos nuomos bendrovės pavadinimą. Šis apsidraudimas yra būtinas, nes tik tokiu atveju, išvengsite sandorio su neaiškiu nuomotoju, dėl kurio kaltės galite patirti ir finansinių nuostolių, kurių žinoma, galite išvengti nesunkiai.

Sekantis žingsnis automobilių nuomos procese – sutarties sudarymas. Būtina pabrėžti – sudarant sutartį, reikia nuodugniai išanalizuoti joje keliamas sąlygas. Tik kruopščiai perskaitę sutartį, galite ją pasirašyti be jokios baimės ir aišku tik tokiu atveju, jeigu joje nėra kokių neaiškių punktų. Svarbu yra tai, jog pasirašant sutartį, joje būna nurodyta ir kaina ir svarbiausia – nuomojamas automobilis. Prieš padedant parašą, reikalaukite nuomotojo, kad jis jums parodytų patį automobilį, nes tokiu atveju būsite garantuoti, jog jums perduodamas tvarkingas ir be jokių defektų automobilis, o tokiu atveju galėsite būti ramūs, jog nuomotojas neturės teisės reikalauti atlyginti žalos dėl jau buvusių defektų. Automobilio apžiūra yra būtina, siekiant, jog negarbingai besielgiantys nuomotojai neužkrautų remonto naštos jums ant pečių. Žinoma, tokių dalykų retai kada pasitaiko, tačiau kaip bebūtų – istorijų būta visokių, tad atsarga tikrai jums nepadarys jokios gėdos.

Galiausiai, jums belieka po nustatyto termino gražinti automobilį nuomotojui. Svarbu, jog jį grąžintumėte laiku, nes kitu atveju jums gali būti priskaičiuoti papildomi mokesčiai už vėlavimą. Tai yra įprasta, o vėlavimo mokesčiai neretai būna ir didesni negu nuomos įkainiai, todėl vėl gi – gerai prieš tai perskaitykite sutartį. Jeigu automobilį grąžinote laiku, tačiau važiuodami ją šiek tiek apgadinote, tai būtinai kompensuokite nuostolius nuomotojui, jog netektų gaišti laiko teismuose, kuriuose dar daugiau išleistumėte pinigų ginčams.